Chapter meeting notulen - juni 2023
Aanwezigen
- Kees
- Serf
- Inge
- Anthony
- Marc
Voorstelronde
Marc en Inge komen uit de sociale kring van Serf; hij heeft hen aangespoord om bij deze meeting aan te sluiten.
Activiteiten van vorige maand
- Nieuwe Chapters Guide geschreven door Kees.
- Serf is bezig met het werven van mensen en verspreidt via zijn werk ideeën over de transitie.
Activiteiten voor deze maand
Kees is bezig met nieuwe afleveringen van Zeit-Talks en het verbeteren van het forum. Verder staan social meetups centraal, en niet zozeer inhoudelijke activiteiten. Social meetups zijn erg belangrijk voor het groepsgevoel en om de beweging actief te houden.
Open discussie
Serf heeft de vijf economische trends uit het boek van Peter Joseph besproken en daar de parallelle economie uit zijn presentatie "A Viable Society" aan verbonden. Anthony heeft al ervaring met het opzetten van een parallelle economie. Het was een samenwerkingsverband van verschillende zelfstandigen: kappers, masseurs, juristen, boekhouders en webdesigners die samenwerkten zonder facturen. Tegelijk stonden ze met het andere been nog in de monetaire economie. Dat contrast was vaak wel even wennen voor hen.
Marc heeft al veel nagedacht over het toepassen van blockchaintechnologie voor een protocol voor de deeleconomie, waarmee mensen resources kunnen delen met anderen. Dat wordt vervolgens bijgehouden in een DAO, waarin de regels in code zijn vastgelegd. Dit zou een vorm van parallelle economie kunnen ondersteunen, en daarmee een transitie richting een Natural Law/Resource Based Economy (NL/RBE).
Verder hebben we het nog gehad over andere aspecten, kansen en uitdagingen van verschillende transities.
Tip
Wil je deze meetings bijwonen? Bekijk dan onze pagina over de chaptermeetings.